Burza

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Tam, gdzie są dwie autonomiczne osoby, pojawi się – wypowiedziana lub niewypowiedziana – różnica zdań.  W rezultacie może się to skończyć kłótnią.

Czytaj dalej

Taniec

Wyobraź sobie, że wszystko to, czego dowiedziałeś się o życiu, ludziach, świecie jest jak nauka tańca. Nasi rodzice byli mistrzami w jakimś, konkretnym stylu. Jedni mistrzowsko tańczyli namiętne, intensywne tango; drudzy woleli dystyngowane, posuwiste kroki walca; jeszcze inni doskonali się całe życie w swojskiej, trochę pospolitej polce.

Czytaj dalej

Jak rozmawiać? CZĘŚĆ 3

Dlaczego między partnerami czy – szerzej – w rodzinie nie ma wymiany informacji? Dlaczego komunikacja jest zablokowana? I jakie są tego skutki? Tym razem zajmiemy się „zabójcami rozmów".

Czytaj dalej

Jak rozmawiać? CZĘŚĆ 2

psycholog poznań

Co zrobić, jeśli zachowanie partnera/przyjaciółki/współpracownika nam się nie podoba i jednocześnie chcemy na ten temat konstruktywnie porozmawiać? Poniżej zaprezentujemy kilka podstawowych zasad. Rzecz jasna, zastosowanie się do nich nie daje żadnej gwarancji komunikacyjnego sukcesu. Z pewnością jednak może pomóc w przyjaznym poprowadzeniu wymagającej rozmowy.

Czytaj dalej